Michal Tuška: fotograf volné přírody


Autor
Poslední aktivita: 2024-05-16 18:38:10

Náhodná fotka:

Starý platan lednického parku
Starý platan lednického parku
(počet zobrazení: 1025)

Kontakt

Portrét

Příroda je mým druhým domovem již od dětství. Pozorování zvěře, hledání jejich ochozů, snaha porozumět jejich zvykům a potřebám, je pro mě zdrojem informací a především relaxace dodnes.

Mé začátky zájmu o zvěř byly vedeny myslivcem a za mnohé mu vděčím, přesto jsem ale vždy věděl, že jediná spoušť, kterou chci mačkat, je spojena se závěrkou fotoaparátu. Jako většina fotografů zvěře mé generace jsem i já začínal s fotopuškou ZENIT a pro mne neradostnou prací v černé komoře. Nejen z tohoto důvodu jsem na čas tuto aktivitu opustil. Po více jak deseti letech intenzivně věnovaným horám, jsem se na přelomu tisíciletí ke snímání zvěře vrátil. Nejdříve s kamerou VHS, později s fotoaparátem. V současné době pracuji s technikou Canon.

Vztah k fotografii jsem zřejmě zdědil a rád fotím i jiné náměty, které zde také najdete. Prioritou však jednoznačně zůstává focení volně žijící zvěře v jejich přirozených podmínkách. Snímky z obor nebo ZOO tu najdete jen výjimečně a vždy budou označeny. Většina mých fotografií pochází z moravských a slovenských hor, které jsou mou srdeční záležitostí.

Uspořádal jsem několik autorských výstav, zúčastňuji se i fotografických soutěží. V roce 2011 jsem vyhrál dvě kola celostátní soutěže LČR.

V případě zájmu o uvedené fotografie bych Vás rád požádal o kontakt na uvedené adrese, kde se na podmínkách použití jistě domluvíme. Pokud použijete myšlenky a souvislosti z textů, uveďte prosím i zdroj. Děkuji za seriózní přístup. Jiné nakládání s uvedenými snímky řeší autorský zákon. Michal Tuška
Olomouc
mtuska@seznam.cz

Fotogalerie Michala Tušky
Design a kód Jan Chodúr